Ray Caesar gyönyörűen beteg alakjai
Soha sem láttam ennyire beteg és egyszerre ennyire gyönyörű alakokat, mint Ray Caesar művein. A lenyűgöző szépségű hölgyeknek és uraknak ugyanis a képeken általában van valamilyen testi hibája.
Ray Caesar alakjai egészségtelenül sápadtak, merengőek, ráadásul végtagjaik rendszerint csápokban végződnek. Sőt az sem ritka, hogy bogarak másznak rajtuk, vagy éppen valamilyen szerkezet van a testükhöz kapcsolva. A képekről mégis legtöbbször dacos, magabiztos szemekkel, szinte kihívóan néznek ránk.
Ray Caesar 1958-ban született Londonban. Ám családja korán a kanadai Torontóba költözött, ahol a művész jelenleg is él. Már kis korában is inkább horrorisztikus alakokat rajzolt, és frankenstein-i módszerekkel alakította át nővére babáit. Fiatal felnőttként évekig dolgozott a torontói gyermekkórházban. Fotózta és dokumentálta az orvosi kutatásokat, műtéteket, a beteg és bántalmazott gyerekeket. Valószínűleg ez a munka is erősen hatott képi világára.
Inspirálta François Boucher, Jean-Honoré Fragonard, Antoine Watteau, de művein felfedezhetjük Fragonard, Blake és Dali hatását is. A művész a rokokó, a romantika és a szürreál elemeit ötvözi a digitális technológiával. Tudniillik Ray Caesar-t a digitális művészet nagyapjaként is emlegetik. Csodálatos képeit ugyanis a Maya 3D modellező szoftver segítségével hozza létre.
Még több képért érdemes ellátogatnotok a művész honlapjára. Régebben az oldalon Erik Satie: Gnossienne szólt, ami tökéletes aláfes volt.
Képek forrása: Ray Caesar